Gemini Pro (Google Bard) ile Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Gemini Pro (Google Bard) ile Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

İçerik

Anahtar kelime araştırmasının öneminden ve Gemini Pro ile Google Bard ile anahtar kelime araştırması yapılabilir mi? Bu araçlar, dijital pazarlama stratejisi üzerinde büyük bir etki yaratabilir ve anahtar kelime araştırması işlemini daha da kolaylaştırabilir.

Google, yapay zekanın yeteneklerini geliştirmek için Gemini Pro’yu entegre ederek Bard‘a önemli bir yükseltme yaptığını duyurdu, neler yapabiliriz?

Google, Gemini Pro ile Google Bard'ın güncellendiğini duyurdu.

Gemini Pro ile Google Bard Neler Yapabiliriz?

Google Bard, anahtar kelime araştırması için güçlü bir araç olabilir ve web siteniz veya içeriğiniz için alakalı ve yüksek potansiyelli anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olabilme gücüne sahiptir. İşte anahtar kelime araştırması için Bard’ı kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler:

1. Anahtar Kelime Fikirleri Oluşturabilirsin

Bard’a geniş bir konu veya temel anahtar kelime sağlayarak ve anahtar kelimeler üzerinde uzun kuyruklu varyasyonlar da dahil olmak üzere ilgili anahtar kelimelerin bir listesini oluşturabilirsin.

Ben bir SEO stratejisi oluşturuyorum ve ChatGPT ile ilgili içerik oluşturmak istiyorum. Senden şunu yapmanı istiyorum ChatGPT kısa kuyruklu anahtar kelimesi için en iyi 20 uzun kuyruklu anahtar kelimenin bir listesini oluştur. Her biri için anahtar kelime, bana ortalama arama hacmini, Google’daki sıralama açısından bir anahtar kelime zorluk puanı ver, ve ortalama tıklama başına maliyet teklifi. Anahtar kelimeleri ortalama arama hacmine göre sıralamanızı istedim ve bana bir tablo şekilde sonuçlar verdi.

Gemini Pro (Google Bard) ile Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?
Gemini Pro (Google Bard) ile Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

İşte ChatGPT için en iyi 20 uzun kuyruklu anahtar kelimenin bir listesini oluşturmasını istediğimde verdiği sonuçlar.

Gemini Pro kırmızı et fiyatları anahtar kelime araştırması.
Gemini Pro kırmızı et fiyatları anahtar kelime araştırması.

Özetle, kırmızı et fiyatları ile ilgili en iyi 30 anahtar kelimenin bir listesini oluşturdu.

Rakipleri inceleyin, Bard’dan belirli anahtar kelimelerle ilgili rekabeti değerlendirmesini isteyin ve arama faaliyeti düzeyi, karşılaşılan zorluklar ve potansiyel avantajlar hakkında bilgi edinin.

Trend anahtar kelimeleri belirleyin, Bard’a alanınızla ilgili trend konular ve anahtar kelimeler hakkında sorular sorarak bir adım önde olabilirsiniz.

2. Anahtar Kelime Analizleri Alabilirsin

Arama amacını araştırın, Bard’dan belirli anahtar kelimelerin arkasındaki arama amacını analiz etmesini isteyin, böylece kullanıcıların bu belirli terimleri aradıklarında ihtiyaçları ve istekleri hakkında fikir edinmenizi sağlar.
Optimizasyon için tamamlayıcı içerik ve fikirler sunarak, seçtiğiniz anahtar kelimelerle ilişkili konular ve sorgular için Bard’ı talep edebilirsiniz.

Eksik anahtar kelimeleri belirleyin, Bard, rakiplerinizin odaklanmadığı anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olarak arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanız için fırsatlar sağlayabilir.

3. İçerik Oluşturmak için Bard’ı Kullanabilirsin

Ana hatlar ve taslaklar oluşturun: Bard, hedef anahtar kelimelerinize dayalı olarak içeriğiniz için ana hatlar ve taslaklar oluşturmanıza yardımcı olarak ilgili tüm bilgileri kapsamanızı sağlayabilir.
Mevcut içeriği optimize etmek için Bard’dan yardım alabilirsiniz.
Bard, arama motoru optimizasyonunu iyileştirmek ve web sayfalarınızın tıklanma oranlarını artırmak için özel olarak tasarlanmış meta açıklamalar ve başlıklar üretme yeteneğine sahiptir.
Anahtar kelime araştırması için Bard’ı kullanmaya isteyenler için ek ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Spesifik Olmalısın

İstekleriniz ne kadar spesifik olursa, sonuçlar da o kadar alakalı ve doğru olacaktır.

Diğer Araçlarla Kontrol Yapabilirsin

Anahtar kelime araştırması için yalnızca Bard’a güvenmeyin. Anahtar kelime listenizi doğrulamak ve iyileştirmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Semrush gibi diğer araçları kullanın.

Nicelik Yerine Niteliğe Odaklanmalısınız

Birkaç yüksek kaliteli anahtar kelimeyi hedeflemek, çok sayıda alakasız anahtar kelimeyi hedeflemekten daha iyidir.
Sonuçlarınızı takip etmek her zaman için faydalı olacaktır. Anahtar kelime performansınızı zaman içinde izleyin ve stratejinizi buna göre uyarlayın.
Bard’ı spesifik ve etkili bir şekilde kullanarak anahtar kelime araştırma sürecinizi hızlandırabilirsin.