Gazete Reklamları

Gazete Reklamları Nedir ?

Gazete reklamları günlük yayınlanan gazetelerin bazı sayfalarına görsel olarak verilen yada dağıtılan gazetelerin içerisine ücretsiz olarak konulan reklamlardır. Gazeteler günlük olarak basıldığı için reklamlar belli günlerde yada kampanya dahilinde yapılır. Gazeteyi okuyan kişiler reklamlarınızı da detaylı olarak görür ve etkileşim sağlar. Gazete reklamları televizyon reklamlarından sonra en etkili reklam olarak bilinir. Son dönemde internet haberciliğinin artması ile birlikte okuyucu kitlesinde ciddi kayıp yaşanmasına rağmen gazete reklamları sektördeki önemini korumaktadır. Gazete reklamları tasarlamak önemlidir. Gazete kağıtları 2. hamur kağıtlardan basıldığı için tasarımda çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Gazete içerisinde reklam broşürü dağıtmak hem doğru müşteriye ulaşma açısından hemde dağıtım maliyeti ve firesi bakımından çok önemlidir.

13 Brave Newspaper
13 Brave Newspaper 2

Gazete Reklamları Neden Önemli

Gazete marka sadakatini pekiştirir.

  • Tekrar tekrar okunabilir.

  • Kesilip saklanabilir, taşınabilir.

  • Ulusal yayın yapılabildiği gibi bölgesel yayın da tercih edilebilir.

  • Okuyucu istikrarı söz konusudur.

  • Sosyo-ekonomik seçicilik yapılabilir.

Gazete Reklam Türleri

İlan: Gazetenin ilgili sayfasında farklı sütunxsantim boyutlarında yayınlanan reklam modeli.
Advertorial: Özellikle lansman kampanyalarında tercih edilir. Ürün/hizmetin detaylı anlatıldığı bilgilendirici metinlerdir.
Cover: Markanın reklam görseli, gazete boyutunda basılıp ana gazeteyi kaplayacak şekilde gazete ile birlikte dağıtılır. Maliyeti ve erişimi yüksektir. Tek sayfa veya iki sayfa olarak uygulanabilir.
Insert: Seçilen bayii hatlarında gazete içine yerleştirilen bilgilendirici reklam broşürleri. Adet üzerinden fiyatlandırılır, düşük maliyetlidir. Bölgesel olarak uygulanabilir.
13 Brave Newspaper 1
S.S.S

Gazete Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Gazete reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Gazetelerdeki reklamlar okuyucunun dikkatini çeker, direkt yönlendirmeye marka bilinirliğine ve satışa destek olur.
Dijital reklam ajansı 13 Brave ile dijital gazetelere kampanya, ürün, hizmet ve marka tanıtımları için reklam verebilirsiniz.
Günlük gazetelerde reklamların yayın alanı, ölçüleri, görsel ve metin kullanımına göre fiyat aralıkları belirlenmektedir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç