Influencer Marketing

Influencer Marketing Nedir ?

Influencer marketing teknik anlamda Instagram, Youtube gibi platformlarda büyük kitlelere ulaşmış kişiler ile birlikte çalışarak sosyal medya araçları üzerinde doğal pazarlama stratejisi oluşturmaktır.

Influencer unvanının dışında blogger, youtuber, traveller, fenomen veya Youtube vlogger gibi unvanlar da kullanılabilmektedir.

Kendi yetenekleri çerçevesinde sadık bir takipçi kitlesi yaratan influencerlar, bu kitle üzerinde ikna yeteneğine sahiptir. Kitle üzerinde güven oluştururlar ve kitlelerin yeni dijital arkadaşı olarak nitelendirilebilirler.

13 Brave Influencer 1
13 Brave Influencer

Influencer Marketing’in Markanıza Katkısı

Dijital dünyanın yeni kanaat önderleri influencerlar markanızın hedef kitlesinin davranışlarını değiştirme ve düşüncelerini yeniden yapılandırma yetisine sahiptir.

Bu pazarlama stratejisi sayesinde dijital dünyanın yeni kanaat önderlerinin gücünden faydalanılarak markanızın hedef kilesinin istenilen tüketim davranışlarını gerçekleştirmesi sağlanabilmektedir.

Güven ve samimiyet üzerine kurulmuş bu ilişki, özellikle sosyal medya üzerinde vakit geçiren Z kuşağı için, geleneksel pazarlama yöntemlerinden daha kalıcı ve satış odaklı bir  etki yaratacaktır.

S.S.S

Influencer Marketing Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Influencer Marketing çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Hizmet sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Influencer marketing stratejisi oluşturulurken ilk olarak bu çalışmaya uygun influencerlar analiz edilir ve önem sırasına göre bir derecelendirmeye tabi tutulur. Pazarlamayı gerçekleştirmek için bu kişinin takipçilerine yönelik bir marka farkındalığı yaratılır. Sonrasında hedef kitleye direkt olarak pazarlama yapmak için influencerlar aracılığıyla kampanyalar gerçekleştirilir.
Bir kişinin her gün ortalama 1000 adet reklama maruz kaldığı belirlenmiştir. Reklam olduğu bile fark edilmeden kullanıcıların karşısına bannerlar, markalar, kullanılan markalar gibi birden fazla reklam türü çıkmaktadır. Influencer marketing ise bu durumun aksine kullanıcılara doğal bir reklam havası vererek doğrudan içeriğe ulaştırmaktadır.
Influencer marketing stratejisi risksiz bir plan çıkarmaktadır. Ürünü veya hizmeti iyi tanıtabilecek doğru hedef kitleye sahip bir sosyal medya fenomeni belirlendiği sürece marka herhangi bir zarar görmez. Ürün veya hizmetinizi en iyi şekilde temsil edecek sosyal medya fenomenlerini sizin için seçiyor ve geniş kitlelere hitap edebilmeniz için tüm süreçlerde çalışmalarımızı titizlikle yönetiyoruz.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç