Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

HİZMETLERİMİZ

İşletmeler İçin Strateji ve Büyüme Çözümleri

13 Brave olarak Markanıza uygun stratejiler belirliyor, hedefinizi gerçekleştirecek ve markanızı daha yüksek seviyelere taşıyacak çalışmalara imza atıyoruz.

SEO Nedir ?

SEO teriminin günümüzde tanımı Web sitesindeki iyileştirmeler olarak tanımlansa da hedef alanı ve geliştirmeleri her geçen gün genişlemektedir. İnternet kullanıcısının artan beklentileri ve gelişen teknoloji ile birlikte SEO kriterleri değişken gösteriyor. Bizler de 13Brave olarak bu kriterlere en uygun web site mimarını oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Peki, neden SEO Çalışmasına ihtiyaç duyuluyor? SEO çalışması web sitesi sahipleri ve firma sahiplerinin sektörlerindeki en yüksek ziyaretçi ve müşteri sayısına ulaşılması için yapılır.

13 Brave Seo 5
13 Brave Seo 2

İç SEO Nedir ?

Bir web sitenin temelinin oluşturulması tarafında yapılan çalışmaların bütüne İç SEO denir. Bu süreçte profesyonel birtakım SEO araçları kullanılır. Screaming Frog, Deepcrawl gibi araçlar eşliğinde web sitesinin teknik hataları ve web site performansı incelenir. Bu incelemeler sonucunda birtakım iyileştirme önerileri ve uygulamaları sunulur. İç SEO yapılmasındaki en büyük amaç web sitesinin Google tarafından daha iyi anlaşılmasına yani indexlenmesine daha kolay imkân sağlamak ve gün içinde Google’ın web sitesinde daha çok sayfa taramasına (crawl) etmesine olanak sağlamaktadır.

Site Dışı SEO Nedir ?

Bir web sitenin İç SEO kısmındaki teknik problemleri çözümledikten sonra yapılması gereken imaj ve otorite arttırma çalışmalarına Site Dışı SEO (Offpage SEO) denir. Dış seo çalışmaları ile web sitesinin Google gözünde otorite kazanması için güvenilir link kaynaklarından backlink almasıyla mümkündür. Bu backlinkler tamamen siteleri üst sıralara taşımak ve Google gözünde daha fazla prestij kazanmak adıyla firmalara önerilir.

13 Brave Analytics 3
13 Brave Analytics 4

SEO Hizmeti Gerekli Mi ?

SEO hizmeti sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması gibi dijital pazarlamanın kanallarından biridir. SEO çalışmaları daha çok e-ticaret projeleri, kurumsal firmalara, haber siteleri ve trafik kaygısı güden sitelere gerekmektedir. Uzman ekipler tarafından yapıldığında olumlu sonuçlara yol açmaktadır. İlgili anahtar kelimeler kelime analizi eşliğinde tespit edilerek ilk sayfaya gelmek için yapılan çalışmanın sonucudur.

S.S.S

SEO Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile SEO çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. SEO sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Bu soruya doğrudan SEO veya SEM diyemeyiz çünkü tamamen belirlediğiniz KPI’lara göre hareket etmeniz sizler için çok faydalı olacaktır. Sizlere şöyle bir yöntem önerebiliriz: Sizler için dönüşüm getiren ancak çok yüksek maliyetlere bunu sağlayan kelimeleri listeleyerek bu kelimelere SEO çalışması yapılabilir. Böylece siteye dönüşüm getirecek kelimeyi daha ucuz maliyetle elde etme fırsatı bulunabilir.
UX ile SEO artık birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. Bu kanıyı da Google her geçen gün doğrulamaktadır. Özellikle Site içi SEO tarafında çok önemli metriklerden biri olan site hızı, kullanıcının istediği bilgiye veya alışveriş olayına en hızlı bir şekilde ulaşması SEO’yu da olumlu yönde etkilemektedir.
13Brave olarak müşterilerimize yapılan aksiyonlar belli periyotlarda rapor olarak sunulmaktadır. Ayrıca kendilerinin bireysel talep etmeleri durumunda güncel sıralama raporları, teknik analiz raporlarının hepsi firma yetkilisine mail olarak iletilmektedir.
SEO hizmetinde kullanım amacına göre SEO araçları kullanmaktadırlar. Örneğin Site içi SEO kısmı için: Screaming frog ve Deepcrawl olabiliyorken. Dış SEO: Ahrefs, Semrush gibi…
Bir web sitesinin çok iyi bir şekilde taranabilmesi için öncelikle okunabilir kodlar ile yazılması ve hızlı açılan web sayfalarına sahip olması gerekir. SEO Çalışması yaparken site içi hızlandırma olsun, teknik problemler olsun birçok detaylarda yazılım departmanı ile iş birlikleri olabiliyor.
Sadece Site içi SEO yaparak web sitesini üst sıralara taşımanız mümkün olmayabilir. Rekabeti yüksek alanlarda Dış SEO yani backlink desteği almanız gerekmektedir. Çünkü rakipleriniz otorite farkını Backlinkler aracılığıyla açarken sizlerin de rakiplerinizi takip ederek bu fırsatlardan yararlanmanız gerekmektedir.
SEO hizmeti düzenli ve kısa süreli bir hizmet çeşidi değildir. Rekabet türüne göre sitenizin var olan durumuna göre oluşabilecek stratejilerden yola çıkarak oluşturulduğundan farklılık göstermektedir. Yani her firmaya aynı sürede SEO hizmeti verilmemektedir.
Organik trafik bir web sitesinin herhangi bir ücret ödemeden tamamen arama motoru aracılığıyla siteye getirdiği trafiğe denmektedir. Bu trafik tamamen SEO çalışması aracılığıyla getirilmektedir. SEO hizmeti ne kadar başarılı olursa var olan potansiyel trafik o kadar da artar.
SEO çalışmasında ilk sıra garantisi ve kelime garantisi verilmemektedir. SEO çalışmalarında tek başarı kriteri performans ile değerlendirilmemelidir. Verilen öneriler ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde yapılırsa sitenizin performansı da o kadar hızlı yükselir. Gün sonunda yapılan çalışmalar Google tarafından değerlendirileceği için başarı garantisi verilmesi sağlıklı olmayacaktır.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç