Web Analytics Danışmanlığı

Web Analytics Danışmanlığı Nedir ?

Web Analytics Danışmanlığı ile Google Analytics, Google Tag Manager, Google Data Studio ve Yandex Metrica verilerinden faydalanın.

Web sitenize ait performansın, kullanıcı yolculuğunun ve deneyiminin, ürün performansının ve reklam performansının analizi ince ayrıntılar ile takip edebilir ve online performansınızı geliştirebilirsiniz. Şeffaf raporlama ile hesap ve bütçe güvenliğinizi temin edebilirsiniz.

13 Brave Analytics
13 Brave Analytics 2

Google Analytics

Google Analytics web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların web sitenize yönlendiği kaynak ve araçları, site içi kullanıcı davranışını, ürün performansını ve online performansınızı iyileştirmek adına çeşitli raporlara erişebildiğiniz Google analiz aracıdır. Google Analytics uzmanı ile işletmenize en fazla performansı getiren kaynak araç platformlarını analiz ederek reklam performansınızı bu kanallara yönlendirebilir, kullanıcı deneyimini analiz ederek sayfa performanslarını geliştirebilir ve ziyaretçilerinizi potansiyel birer müşteriye dönüştürebilir, ürün performansı ile amiral ürünlerinizi, sezonsal geçişleri ve ciroyu takip ederek reklamlarınız katalog yapacağınız ürünleri belirleyebilir, reklamlarınızda yeniden hedeflemek üzere farklı kitleler oluşturabilirsiniz.

Google Tag Manager

Google Tag Manager web sitenize arka kapı açan, kodsal düzenlemeler yapmanıza veya site içi aksiyonları daha detaylı takip etmenize yarayan bir Google geliştirici aracıdır. Google Tag Manager uzmanı ile web sitenizde kullanıcıların kaydırma derinliğini, hangi butonlara tıkladıklarını, form doldurma aksiyonlarını, sepet ekleme aksiyonlarını takip edebilir ayrıca web sitesine eklemek istediğiniz takip kodlarını kolayca web sitenize entegre ederek pazarlama araçlarını tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Gelişmiş e-ticaret takibi ile e-ticaret siteniz hakkında ve kullanıcıların satın alma davranışları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

13 Brave Google Tag Manager
13 Brave Google Data Studio

Google Data Studio

Google Data Studio, Google tarafından geliştirilen ve gerek kendi geliştirdiği yardımcı araçlar gerekse üçüncü parti yardımcı araçları ile tüm reklam, analiz, raporlama ve seo verilerini tek bir yerden raporlamanızı sağlayan Google raporlama aracıdır. Google Data Studio uzmanı ile reklam hesaplarınızın şeffaf yönetimi, performansı ve trendlerini tek bir rapor ile inceleyebilir, gelişmiş tablo yapıları ile online performansınızı etkileyen verilere ulaşabilirsiniz, örneğin; web sitenizde alışveriş yapan kullanıcıların pasta grafiği, facebook reklam kampanyalarınızın performansını gösteren excel tablosu ve aylık platform bazlı ciro artışını gösteren çubuk tablo.

Yandex Metrica

Yandex Metrica, tıpkı Google Analytics gibi web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ait demografik, kaynak aracı, kullanıcı davranışı ve e-ticaret performansını gösteren Yandex analiz aracıdır. Google Analytics’ten farklı olarak kullanıcılara ait ısı haritalarını da verdiği ve oturumları kayıt edebilme özelliği olduğu için Google Analytics’e yardımcı analiz aracı olarak kullanılır. Yandex Metrica uzmanı ile Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını birinci gözden takip edebilir, web sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirebilir, satın alma yolcuğunda kullanıcıların takıldığı yerleri tespit ederek web sitenizi bu alanlarda geliştirebilir ve dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz.

13 Brave Yandex Metrica Logo
S.S.S

Web Analytics Danışmanlığı Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Web Analytics Danışmanlığı çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Web Analytics Danışmanlığı sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Google Analytics, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların hangi kanallardan yönlendirildiğini ve hangi kanalların daha iyi performans getirdiğini, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ait demografi, coğrafya, ilgi alanı veya kitle gibi kullanıcı verilerini sunan, web site içi kullanıcı ve sayfa deneyimini raporlayan ve e-ticaret performansını veren bir Google analiz aracıdır. Bu veriler ışığında web sitenizdeki davranışları analiz ederek site içi performansı artırmanıza ve verimli reklam kanallarına odaklarınıza yarar.
Google Data Studio tüm reklam platformlarınıza ve analiz araçlarınıza erişim sağlayarak online performansınızı tek bir yerde raporlamanıza yarayan bir Google raporlama aracıdır. Bu sayede aylık, haftalık ve günlük periyodlarla tüm kanallara ait genel performansa göz atma imkanı yakalarsınız. Olası sorunları veya trendleri kolayca yakalayabilirsiniz.
Analytics ve raporlama uzmanı ile reklam ve seo performansınızı şeffaf bir şekilde inceleme ve web sitesi ziyaretçilerinizin online davranışları daha yakından analiz etme şansınız olur. Böylece işletmeniz için en verimli reklam kanallarını, en verimli hedef kitleyi ve en verimli açılış sayfalarını kullanarak reklam performansınızı artırabilirsiniz.
Kaynak aracı raporu, web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların hangi platformlardan web sitenize yönlendiğini gösteren raporlamadır. Bu şekilde kanallara ait hemen çıkma oranları, dönüşüm oranları, sayfa oturum oranları ve ortalama oturum süresini analiz ederek en verimli kanallara yönelebilir performansı düşük kanalları durdurabilir veya sebebini analiz edebilirsiniz.
Site içi davranış raporu ile kullanıcıların ziyaret ettikleri sayfaları, bu sayfalardaki çıkış oranlarını, oturum ve ziyaretçi oranlarını, ortalama süreleri ve sayfa değerini görmeniz mümkün. Bu sayede ziyaretçilerinizin sayfalar özelinde performansını analiz edebilir ve satın alma yolculuğunda problem yaşayan sayfaları analiz ederek problemleri giderebilirsiniz.
Tabii ki, Google Tag Manager ister Ideasoft, ister Ticimax, ister WordPress isterse de Shopify olsun tüm altyapı sağlayıcılara kurulabilir.
Yandex Metrica’da yer alan ısı haritası ve oturum kaydı özellikleri ile sayfalara ait ısı haritası performansını analiz ederek sayfa içi kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve oturum kayıtları ile kullanıcılara ait oturumları video olarak izlemek mümkün, bu sayede yaşanılan sorunları birinci gözden görme ve sorunları elimine etme fırsatınız bulunuyor.
Analiz hesapları eğer daha önceden oluşturulmuş ise erişim alarak eğer kurulmamış ise yenisini oluşturup sahiplik yetkisini sizlere vererek süreci devam ettiriyoruz. Kurulan tüm hesaplar size ait olup şeffaf bir reklam ve seo yönetimi sağlıyoruz.
Raporlarda haftalık ve aylık periyodlarda gönderim sağlıyoruz. Anlık taleplerle de raporun talep edilen periyod için olan hali oluşturularak göndermek pek tabii mümkün.
Takip kodları domain veya sub-domain özelinde oluşturulduğu için Trendyol, N11 veya Hepsiburada gibi üçüncü parti web sitelerinin takibi mümkün değildir.
Web sitenizde dönüşüm gerçekleşmesi için gereken yolculukta yer alan sayfalar bir dönüşüm hunisinde toplanır ve bu huni görsel bir rapor ile Google Analytics tarafından sunulur. Böylece satın alma yolculuğunda kullanıcıların takıldı darboğazları yakından takip edebilir ve müdahale edebilirsiniz.
Yeniden pazarlama reklamlarınızda kullanmak üzere kitle analiz raporundan faydalanarak kitleler oluşturabilirsiniz. Örneğin sadece Instagram indirim dönemi kampanyasından gelen kullanıcılar, sepete ürün ekleyip satın almayan kullanıcılar veya 45 saniyeden fazla süre geçiren kullanıcılar.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç