Facebook Reklamları

Facebook Reklamları Nedir ?

Küçük ya da büyük ölçekli neredeyse bütün kuruluşlar sosyal medya mecralarında yerlerini almış durumda. En çok kullanıcıya sahip iki adet sosyal medya platformu Facebook ve Instagram’dır. Araştırmalara göre sosyal medya reklamlarının (Facebook, Instagram vb) diğer reklamlardan %85 daha etkili ve tercih edilen reklamlar olduğu görülmektedir. Sosyal medya reklamları hedef kitlenize ulaşmanız açısından oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Bu reklamlar sayesinde hedef kitlenizle kullanıcılarınızla bağlantı kurabilir ve etkileşime girebilirsiniz. Sosyal medya reklamları işletmenize hangi açıdan yararlı olacak, nasıl bir strateji belirlenmeli gibi konularda detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçin.

13 Brave Facebook Logo 3
13 Brave Facebook 4

Facebook Reklam Modelleri

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, çeşitli reklam modelleri ile işletmelere geniş alternatifli bir reklam deneyimi sağlar.

Marka görselleri ve videoları ile birbirinden farklı reklam modelleri kullanarak doğru reklam stratejisi ile geniş kitlelere ulaşmak mümkündür.

Marka içerikleri ile görsel, video, döngü, koleksiyon gibi birbirinden farklı stratejilerde oluşturulabilecek reklam modelleri kullanılmaktadır.

Bu reklam modelleri; gönderi etkileşimi, sayfa beğeni sayısı ve etkinlik yanıt oranında büyük gelişme sağlamanıza yardımcı olur.

Video

Hedef kitlenizin merak ettiği konuları video içeriklerinizde detaylı bir şekilde anlatırken ürün/hizmet özelliklerinizi tam olarak sergileyebilirsiniz bu sayede hedef kitlenizin dikkatini kolaylıkla çekebilirsiniz.

Görsel

Hedef kitlenizi internet sitenize veya uygulamanıza yönlendirirken yüksek kaliteli görseller kullanabilirsiniz.

 

13 Brave Marketing 1
13 Brave Facebook Logo 1

Koleksiyon

Hedef kitlenizi alışveriş yapmaya teşvik etmek için kataloğunuzdaki ürünleri kişiye göre özelleştirilmiş şekilde sergileyebilirsiniz.

Döngü

Tek bir reklam içerisinde birbirinden bağımsız bağlantılara sahip görselleri kullanarak ürün veya hizmetinizle ilgili detayları hedef kitlenizle paylaşabilirsiniz.

 

S.S.S

Facebook Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Facebook reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Facebook reklamları işletmelerin hedef kitlesine kendilerini en iyi ifade edebilecekleri ve hedeflerine en uygun reklam modeli ile ürün veya hizmetlerini ulaştırdıkları ücretli bir reklam platformudur.
Facebook reklamları oluşturulan hedef kitlenize ait satışları destekler. Bununla beraber web sitenizi veya mobil uygulamanızı ziyaret eden kişilere de ayrıca ulaşarak satışları yukarı taşır. Geniş hedef kitle yelpazesi ile en alakalı kitle belirlenerek kullanıcılar ilgilendikleri ürün ve hizmetlere özel reklamlar ile eşleşir, bu durum alışveriş oranını artırmaktadır.
Facebook reklamları yazılı basındaki gibi kelime sayısı veya reklamın kapladığı alana göre ücretlendirilmez bundan dolayı reklam bütçeleri hedef, reklam modeli, ulaşılmak istenen kişi sayısı gibi kriterlere göre değişiklik gösterir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç