Dergi Reklamları

Dergi Reklamları Nedir ?

Aylık haftalık yada daha farklı aralıklarla çıkan, içeriğine göre değişen dergilere verilen reklamlardır. Genelde bu dergiler, sektörel, kültürel yada magazinsel olarak çıkmaktadır. Bu dergilerin arka kapağı, kapak içleri, iç sayfalarda tam boy ve yarım boy olarak kullanılır. Tasarımı yapılan reklamlar dergi editörüne gönderilerek baskısı yapılır. Dergilerin çoğu satın alınan ürünler olsada promosyon olarak yada reklam olarak dağıtılanları da vardır. Sektörüne göre yada basım tarihindeki kampanyalara göre bu dergilere reklam verilir.

13 Brave Magazines 2
13 Brave Magazines

Dergi Reklamları Neden Önemli

  • Uzun ömürlüdür.
  • Prestij sağlar
  • Kâğıt kalitesi yüksektir.
  • Sektörel kullanım imkânı sağlar.
  • Niş hedef kitleye hitap eder.
  • Sayfa maliyeti yüksektir.
  • Kesilip saklanabilir, taşınabilir.

Dergi Reklamı Türleri

İlan: Derginin ilgili sayfasında farklı ölçülerde yayınlanan reklam görseli. Dergiler süreli yayınlar oldukları için bir sonraki basıma kadar tüketilir.
Advertorial: Özellikle lansman kampanyalarında tercih edilir. Ürünün birden fazla özelliğine vurgu yapan, onu detaylıca anlatan, bilgilendirici metinlere denir. Ürün görseli ve marka logosu da gösterilir.
Sayfaya Yönlendirme: Dergiyi çevreleyen yapışkanlı bir bant yolu ile doğrudan markanın içerideki reklam alanına yönlendirme yapan projelerdir.
Sample: Dergi içine hedef kitleye denettirilmek istenen ürünün numunesi konularak yapılır. Genellikle lansmanı yapılan ürünler için kullanılır.
13 Brave Magazines 1
S.S.S

Dergi Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Dergi reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Dijital ve basılı dergi yayınları için dijital reklam ajanslarıyla görüşerek reklam projeleri hazırlatabilirsiniz.
Dergilere reklam stratejileri ve projeleri hazırlamak için fiyat aralıklarını reklam türüne göre belirlemektedir. İletişim kurarak hemen öğrenebilirsiniz.
Dergi reklamlarında süreyi siz belirleyebilir, dergi yayın süresi kapsamında da değerlendirebilirsiniz.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç