Radyo Reklamları

Radyo Reklamları Nedir ?

Radyo Reklamları, sanılanın aksine tüketicilere ulaşmak için, günümüzde eskisinden de etkili bir mecradır. Büyük metropollerde insanların trafikte geçirdiği süre, radyo dinleme oranını büyük ölçüde arttırmaktadır. Radyo, dinlerken aynı zamanda ikinci bir iş yapmaya olanak tanıması özelliğiyle, evde veya iş yerinde insanların sıklıkla tercih ettiği bir kitle iletişim aracıdır.

Diğer reklam mecralarına göre prodüksiyon maliyetinin düşük olması, fiyat – performans açısından radyo reklamlarının tercih edilmesinde önemli pay sahibidir.

13 Brave Radio
13 Brave Radio 2

Radyo Reklamlarının Faydaları

  • Tv’de verilen mesajın işitsel yolla pekiştirilmesini sağlar.

  • Güçlü bir jingle ile marka isminin sloganlaşmasına katkı sağlar.

  • Maliyeti düşüktür.

  • Ulusal yayın yapılabildiği gibi bölgesel yayın da uygulanabilir.

RADYO REKLAM TÜRLERİ

Spot Reklam: Reklam kuşağı içinde yayınlanan reklam türüdür

DJ Talk: Radyo programı sunucusunun kendi üslubu ile ortalama 90 dk boyunca üründen bahsetmesi. Marka sadakati sağlar. İnteraktiftir.

Program Sponsorluğu: Program sahiplenme de denilebilir. Dış ses, seçilen programın önünde, sonunda ve kuşak aralarında 5’er saniye «sunar/devam edecek/devam ediyor/sundu» der. Markalaşmayı sağlayan bir reklam türüdür.
13 Brave Radio 4
S.S.S

Radyo Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Radyo reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Radyo reklamları işitsel reklam çalışmalarıdır. Tüketiciye görmediği ürünü sadece ses ile tanıtarak ikna etme çabası vardır. Dolayısıyla reklamda kullanılan ses efektleri, tonlama ve vurgular, tanıtım metninin inandırıcılığı ve etkili bir şekilde sunulması önemlidir. Reklam metni hedef kitlede olumlu hisler uyandırmalı, tekrarlarla dinleyicileri sıkmamalı. Dinleyicinin zekâ ve hayal gücüne hitap edebilmelidir.
Radyo reklamlarının maliyeti diğer mecralara, özellikle de televizyona göre oldukça ekonomiktir. Reklam fiyatları radyonun yayın alanı, dinlenme oranı, reklamın süresi veya sponsorluğa göre değişmektedir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç