Instagram Reklamları

Instagram Reklamları Nedir ?

Instagram reklamları, büyük bir hedef kitleye ulaşmak için kullanılan reklam modelidir.

Bir işletmenin veya bireyin reklam vermeye karar vermesinin birçok nedeni olmasına rağmen, Instagram reklamları genellikle marka bilinirliğini, web sitesi trafiğini artırmak, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak ve – Instagram hesabınızı daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcıları tekrardan hedefleyerek dönüşümü arttırmak.

13 Brave Instagram Logo
13 Brave Social Media

Instagram Reklam Modelleri Nelerdir ?

Hikaye Reklamları

Instagram Stories reklamları sayesinde ürünlerinizi hikayelerinizde kullanarak 500 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf Reklamları

Yatay ve kare formattaki görsellerinizi yayınlayabilir ve Instagram gönderi akışlarında kullanıcılara sunabilirsiniz.

Video Reklamları

Fotoğraf reklamlarının etkileyiciliğini ses ve hareket efektleri ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda profesyonel videolarınızı kullanıcılarınızla ve ulaşmak istediğiniz hedef kitlenizle paylaşın. 60 saniyeye kadar olan video içeriklerinizi yatay ve kare formatta paylaşabilirsiniz. Yakında yapılacak olan güncelleme ile 120 saniyeye kadar olan içeriklerinizde reklam özelliğide aktif olacak.

Dönen Reklamlar

İnsanların görsel ve videoları kaydırarak birden fazla içeriği tek bir gönderide görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

13 Brave Instagram 2
13 Brave Instagram

Mağaza Reklamları

Genellikle e-ticaret yapan veya fiziki bir mağazaya sahip olan firmaların ürünlerini tanıtmasına olanak sağlar. Ürünleriniz keşfedilmesini, incelenmesini ve satın alınmasını sağlayabilirisiniz.

Keşfet Reklamları

Akış reklamlarnın dışında, ilgi alanlarının ötesinde kullanıcıya ulaşmak isteyen firmaların tercih etmesi gereken Instagram reklamlarıdır.

S.S.S

Instagram Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Instragram reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Instagram'da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram'da, Facebook'ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.
Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.
Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç