UI & UX Tasarım

UI & UX Nedir ?

UI, kullanıcı arayüzü anlamına gelmektedir ve kullanıcıların sitede rahatça dolaşması ve sitede daha uzun süre kalması site içeriklerine daha rahat ulaşması gibi deneyim odaklı iyileştirmeler amaçlanır. UI ne demek diye sorduğumuzda aklımıza ilk gelecek olan şey kısaca kullanıcı konforu odaklı görsel tasarımlardır.

UX, kullanıcı deneyimi tasarımı bir arayüz tasarımı yapmaktan çok kullanıcıların site üzerindeki etkileşiminin nasıl olacağıyla ilgilenmektedir. İşte bu etkileşimin nasıl olacağını hayal edip tasarlayan kişiye User Experience Designer yani kullanıcı deneyim tasarımcısı denir.

13 Brave Digital Marketing 1
13 Brave UX Design

A/B Testleri

Dönüşüm rakamlarımızın artırılabilmesi için web sitemizde ne gibi değişiklikler yapmamız gerektiğini bize söyler.

Resim, içerik, sayfa yapısı, buton vb. site elemanlarının alternatifleri oluşturularak ziyaretçiler eşit oranda alternatif sayfalarla buluşturulur ve belirli bir süre veya ziyaretçi sonrasında hangi alternatifin bize daha çok dönüşüm kazandırdığı ölçümlenir.

User Experience (UX), kullanıcı deneyimine göre özelleştirilmiş içerik, tasarım vb. sunulmasını sağlar.

İyi bir web sitesi hem kullanıcılarına güzel ve kolay bir deneyim yaşatarak aradığına kolayca ulaşmasını sağlamalı hem de sahibine çok para kazandırmalı.

UX Web Tasarım; Dönüşüm İzleme, A/B Testleri, Isı Haritası vb. analizler sonucunda size en çok dönüşümü kazandıran web sitesinin yapılması işlemidir kısaca.

13 Brave Web Design 4
S.S.S

UI & UX Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile UI & UX çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. UI & UX sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Evet, iyi bir UI/UX tasarımı tüm dijital faaliyetlerinizi olumlu yönde etkiler. Çünkü Google, kullanıcı deneyimi üst seviyede olan websitelere değer vermekte ve onları daha ön plana çıkarmaktadır.
UI, kullanıcı arayüzü anlamına gelmekte olup kullanıcıların erişebildiği website ve uygulama arayüzünüzün tasarımı ile ilgilenir. UX ise kullanıcı deneyimi demektir ve kullanıcıların beklentilerini anlamakla ilgilidir.
Elbette. Mevcut altyapınızı kullanarak kullanıcı beklentilerine uygun arayüzler tasarlanabilir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç