Outdoor Açık Hava Reklamları

Outdoor Reklamları Nedir ?

Diğer adı açık hava reklamcılığı olan outdoor reklamları, hedef kitlenin günlük rutini içerisinde gördüğü reklamların genelidir. Hedef kitlelere aracısız ulaşmak, bilinçaltında yer etmek, prestij sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilen outdoor reklamcılığı bina giydirmeden otobüs duraklarındaki afişlere kadar geniş bir alanda uygulanabilmesi ile müşteriye birden çok alternatif sunar. Açık hava reklamları günümüzde oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş ve neredeyse tüm yaşam alanlarımızda yer almıştır.

13 Brave Outdoor 2
13 Brave Outdoor 3

Outdoor Reklam Türleri

Billboard: Sabit billboard ve Billboard Plus (hareketli ve içten aydınlatma özelliğine sahip, camlı BB) olarak iki türlüdür.
CLP (CityLight Poster): Durak ve münferit şehir raketleri, 3 face’li silindir raketler.
Megalight: Sabit, afiş değiştiricili ve dijital olabilir. Büyüklüğü, trafiğe dikey konumu ve hareket özelliğiyle etkisi yüksektir.
Giantboard: Yan yana 4 adet billboard ünitenin birleştirilmesi ile oluşur. Yaratıcı ve özel uygulamalara olanak sağlar.
Board: Kuleboard ve Megaboard olarak 2 türlüdür. Şehir içinde ana arterlerde veya şehirler arası ana yol kenarlarına konumlandırılabilir. Büyük boyutlu olması ile yüksek farkındalık sağlar.
Lightbox (Billboard Maxx): 6mX3m büyüklüğünde ışıklı, yüksek ünitelerdir.
Elektrik Direkleri: Poster pano ve pole banner olarak 2 türlü uygulanır. Poster panolar genellikle yönlendirme amaçlı kullanılır. Trafikteki yolcuyu yön ve mesafe bildirerek hedef lokasyona yönlendirir. Pole banner ise yaklaşık 90 cm X 250 cm ölçülerinde bez afişlerdir. Yola dik, frekansı yüksektir.
Duvar Giydirme: Doğru lokasyon, etkili ışıklandırma ve dikkat çekici bir görsel ile marka bilinirliğini yükseltir.
AVM’ler: Avm içi poster, led ekran, yürüyen merdiven kaplama, asansör kaplama… Avm dışı dev LED ekranlar.
Plazalar: Seçilen plazaların girişlerinde stand kurulumu, asansör kapı giydirme ve asansör içi pano kullanımı
Siteler: Seçilen bölgelerde site içi pano ve bina içi door hang , sample dağıtımı.
Havalimanları: Terminal içinde ve dışında konumlandırılan basılı ve dijital raket networkleri, özel projeler.
13 Brave Outdoor 5
13 Brave Outdoor
Transit Mecralar: Şehir içi ulaşım esnasında yaya veya sürücülerin hedeflendiği açık hava üniteleridir.
  • Metro-Tramvay: Vagon içinde, istasyon içinde ve çıkışlarda yer alan reklam alanları. (Vagon içi led ekranlar, metro istasyonlarında board, raket, merdiven yanı pano kullanımı dışında tren giydirme, marka koridoru… gibi özel projeler de yapılabilir)
  • Metrobüs: İstasyon bekleme alanlarında CLP Raket, araç içi panolar, bushandle ve led ekranlar.
  • İETT Otobüs: Araç içinde pano; araç dışında tam ve yarım kaplama.
  • Dolmuş-Minibüs-Taksi: Araç kaplama.
  • Vapur: Vapur içi koltuk giydirme, servis masası, poster pano, led ekranlar; iskelelerde ise raket ve pano üniteleri.
  • Uçak İçi: Servis masası, bagaj kapajı , koltuk giydirme
  • Turnikeler: İstasyon turnikeleri kaplama.
S.S.S

Outdoor Reklamları Hizmetimiz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

13 Brave ile Outdoor reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Baskısı yapılacak görsellerin matematiksel verilerin yardımıyla gerekli malzemeye aktarılması işlemi kısaca dijital baskı olarak adlandırılır. Dijital baskıda geleneksek baskı tekniklerinden farklı olarak görseller dijital baskı makinası yardımı ile kağıt, vinil, folyo ve benzeri malzemeye aktarılır.
Tüm vatandaşların, yerli-yabancı misafirlerin serbestçe kullandıkları, açık alanlarda (AVM’lerde bu kapsamdadır) yapılan tüm reklamlar açık hava reklamına girmektedir. Başlıcaları için tabela, billboard, duba ve bayraklar örnek olarak gösterilebilir.
Ana yol ve karayolu üzerinde bir firmanın tanıtımı, ürünlerin tanıtımı veya restoran, kafeterya, benzin istasyonları gibi alanların ne kadar uzaklıkta olduğunu göstermek adına tercih edilen reklamlar totem reklamları olarak adlandırılır.
Günlük hayatımızda sık sık gördüğümüz billboard reklamları, seyahatimiz esnasında ana caddelerde, işlek semtlerde, AVM girişlerinde ve karayollarının kenar kısımlarında yer alan reklam alanlarıdır. Milyonlarca kişinin günlük olarak yolculuk ettiği bu yollar üzerinde yer almak isteyen birçok marka, ürünlerini tanıtabilmek için reklam şirketleri ile anlaşma yapmaktadır.
Belediye otobüs duraklarının yan kısımlarında görmeye alıştığımız bu reklamlar günümüzde firmaların yoğunlukta tercih ettiği reklam çeşitleri arasında yer almaktadır. Bir markanın daha fazla tanıtılabilmesi açısından durak reklamları doğru bir tercihtir.
image
İLETİŞİME GEÇİN

Muhteşem Markanızı Büyütmeye Başlayalım

Hemen bizimle iletişime geçin. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır. Ofisimizde de her zaman kapımız açık 🙂

İletişime Geç